Džeko se oglasio nakon velikog podviga u dresu BiH: “Hvala svima što vjeruju u nas”

Kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko oglasio se nakon historijskog plasmana Zmajeva u nokaut fazu Svjetskog prvenstva i velikog jubileja koji je obilježio u dresu nacionalnog tima.

U pobjedi protiv Katara rezultatom 3:1, kojom je Bosna i Hercegovina prvi put u svojoj historiji izborila plasman u nokaut fazu Mundijala, Džeko je upisao svoj 150. nastup u dresu reprezentacije, čime je dodatno popravio vlastiti rekord po broju odigranih utakmica za Zmajeve.

Osim što je rekorder po broju nastupa, Džeko je i najbolji strijelac u historiji reprezentacije Bosne i Hercegovine sa 73 postignuta pogotka.

Nakon velikog uspjeha, popularni “Babuka” obratio se navijačima putem svog Instagram profila.

– Svaki nastup za Bosnu i Hercegovinu nosi posebnu težinu, a 150. dres ima značajno mjesto u mom srcu. Presretan i ponosan što smo izborili plasman među 32 najbolje reprezentacije svijeta. Hvala svima koji vjeruju u nas. Ovo je uspjeh cijelog tima i svih naših navijača – napisao je Džeko.

Objava kapitena Zmajeva izazvala je brojne reakcije navijača, koji su mu čestitali na velikom jubileju i zahvalili za sve što je tokom godina dao reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA?