Vlada HNK kupila tri nova vozila hitne pomoći za Mostar i Prozor-Ramu

Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona nastavlja ulagati u zdravstveni sistem, a danas su potpisani ugovori o nabavci tri nova vozila hitne pomoći ukupne vrijednosti 549.666 KM.

U zgradi Vlade HNK ugovore su potpisale premijerka HNK Marija Buhač i direktorica kompanije Blaco d.o.o. Grude Ana Grubišić, kao predstavnica konzorcija kompanija M.R.M. d.o.o. Ljubuški i Blaco d.o.o. Grude.

Jedno od novih vozila bit će dodijeljeno Domu zdravlja Mostar, dok su preostala dva namijenjena Domu zdravlja Prozor-Rama.

Premijerka Buhač istaknula je kako je riječ o nastavku kontinuiranih ulaganja u zdravstveni sektor te naglasila značaj savremenih vozila za pravovremeno pružanje medicinske pomoći građanima.

„Ovo je samo nastavak naše stalne brige za potrebe kantonalnog zdravstvenog sistema, a vozilo hitne pomoći ključno je za uspješan odgovor na potrebe pružanja hitne medicinske pomoći na terenu“, kazala je Buhač.

Dodala je kako je zdravstvo od početka mandata postavljeno među prioritete Vlade HNK te da se kroz konkretne projekte pruža podrška svim nivoima zdravstvene zaštite, od domova zdravlja do bolnica.

Iz Vlade HNK podsjećaju da su u ovom mandatu već isporučena nova vozila hitne pomoći domovima zdravlja u Čapljini, Čitluku, Jablanici, Konjicu, Mostaru (DZ Stari grad), Neumu, Ravnom i Stocu, ukupne vrijednosti 1.382.000 KM.

Nabavkom tri nova vozila ukupna ulaganja Vlade HNK u vozni park hitne medicinske pomoći približila su se iznosu od dva miliona konvertibilnih maraka, saopćeno je iz Vlade HNK.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA?