Sanski Most u suzama: Preminuo 14-godišnji Benjamin Biščević, bio je veliki zaljubljenik u fudbal

Velika tuga pogodila je Sanski Most – nakon teške bolesti preminuo je 14-godišnji Benjamin Biščević (2012–2025), dječak koji je svojom vedrinom i ljubavlju prema fudbalu ostavio neizbrisiv trag među vršnjacima, učiteljima i sportskim saigračima.

Benjamin je bio član omladinskih selekcija NK Podgrmeč, gdje je s ponosom nosio dres i na svakoj utakmici davao svoj maksimum. Njegova posvećenost, radost igre i iskren osmijeh činili su ga posebnim među generacijom koja je u njemu gledala primjer.

Iz kluba su se oprostili dirljivim riječima:

– Benjamin je bio mali, ali veliki heroj. Lavovski se borio s bolešću, ali njegovo hrabro srce nije izdržalo.

I iz OŠ “Hasan Kikić”, gdje je bio učenik osmog razreda, stigla je emotivna poruka:

– S tugom obavještavamo da je preselio naš dragi učenik Benjamin Biščević. Molimo Allaha da mu podari Džennet, a porodici snagu i sabur.

Dženaza i ukop

Dženaza će se klanjati u četvrtak, 11. septembra 2025. godine, u 13:00 sati ispred Hamzibegove džamije, a ukop će se obaviti na mezarju “Greda” u Sanskom Mostu.

Benjamin iza sebe ostavlja neutješnu porodicu, brata, rodbinu, prijatelje i fudbalske saigrače koji će ga pamtiti po njegovoj ljubavi prema sportu i životu.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA?