Crna hronika
U fokusu

Policija pod kritikama: Sumnje u verziju hvatanja ubice s Cetinja (VIDEO)

Crnogorska policija našla se pod oštrim kritikama zbog nedosljednosti u izvještavanju o suočavanju s masovnim ubicom Acom Martinovićem, koji je na Cetinju ubio 12 osoba, ranio četiri, a potom počinio samoubistvo.

Snimka koju je policija objavila izazvala je sumnje jer traje samo pet sekundi i prikazuje tek siluetu muškarca kako prolazi kroz snijeg u dvorištu. Ključni trenuci, koji bi trebali razjasniti suočavanje policajaca s napadačem, izostali su, što je izazvalo nezadovoljstvo javnosti i dodatne kontroverze.

Sukob verzija: Šta se zaista dogodilo?

Prema izjavama policije, taktičke jedinice su opkolile napadača, izdale mu naredbu da odbaci oružje, nakon čega je Martinović, navodno bez izlaza, izvršio samoubistvo. Međutim, nezavisni portal ETV.me objavio je dužu snimku nadzorne kamere koja pokazuje drugačiji slijed događaja.

Na snimci od 22 sekunde vidi se kako Martinović prolazi dvorištem prema ulici, dok se naoružani policajci kreću u suprotnom pravcu. Tek kada mu svjetiljkama osvijetle lice, dolazi do konfrontacije koja završava njegovim padom. Ovo otvara pitanje jesu li policajci u tom trenutku uopće bili svjesni da se napadač kreće prema njima.

Političke tenzije i izvinjenje ministra

Tragedija na Cetinju izazvala je talas političkih optužbi. Premijer Milojko Spajić istakao je problem hroničnog nedostatka policijskog kadra, dok je vršitelj dužnosti direktora Uprave policije Lazar Šćepanović za nesigurnost okrivio višedecenijsku vladavinu prethodne vlasti.

S druge strane, bivši premijer Dritan Abazović iznio je tvrdnju da su policajci greškom zamijenili napadača za jednog od svojih inspektora, što je Uprava policije oštro demantovala. Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović izvinio se zbog svoje izjave u kojoj je nakon tragedije pozvao građane da se “vrate normalnom životu”, priznavši da je ona bila neprimjerena u tako osjetljivom trenutku.

Javnost traži odgovore

Ovaj slučaj ostavlja brojna neodgovorena pitanja o potencijalnim propustima policije i njenoj sposobnosti da odgovori na krizne situacije. Javnost s nestrpljenjem iščekuje službeni izvještaj koji bi razjasnio sve okolnosti ove tragedije i utvrdio odgovornost za eventualne greške.

Podsjećamo

Tragedija na Cetinju u avgustu 2022. godine jedan je od najtežih zločina u novijoj istoriji Crne Gore, čije posljedice još uvijek odzvanjaju u društvu i političkom vrhu zemlje.

Komentariši putem facebooka

Povezane vijesti

Back to top button